Menu Shopping cart
Vaša košarica je prazna
Podprite nas

Test

Pier Francesco Mola

(Ticino, 1612 – Rim, 1666)

Sv. Hieronim
olje, platno, 66,5 x 45,5 cm

ZD S 2005234, Peter Hribar, Cerknica
Svetnik je naslikan kot spokornik z majhnim križem in levom ob strani. V ozadju se odpira obširna pokrajina z velikim drevjem na desni in z zasneženimi gorami v daljavi. Slog je tako po oblikovni strani kot po slikarskem načinu značilen za Molov pozni čas. Za tega mojstra govore tudi drevesa, kajti Mola jih pogosto ponavlja na svojih platnih, motivno pa izhajajo od mojstrske Tizianove slike Smrt sv. Petra Mučenika, izdelane med 1525 in 1530, ki je bila v cerkvi SS. Giovanni e Paolo v Benetkah; zaslovela je kmalu po nastanku in doživela med Tizianovimi deli največ kopij; uničil jo je požar leta 1867.

Restavrirano: po drugi svetovni vojni; 1990, Kemal Selmanović
Provenienca: neznana. Na podokvirju in okvirju je z belo kredo zapisana številka 226. – Izvršni svet Skupščine SR Slovenije: oprema gradu Strmol; 1986 Izvršni svet Skupščine SR Slovenije dal v upravljanje Narodni galeriji.
Razstave: 1993, Ljubljana, št. 20.
Lit.: Zeri & Rozman,1993, str. 15, 45, kat. št. 20, sl. 17.

LastnikRojstvo - smrt
Joseph Abel (Aschach, 1764 – Dunaj, 1818)
Francesco Albotto (Benetke, 1721–1757)
Almanach (deloval na Kranjskem v 2. pol. 17. stol.)
Martino Altomonte (Neapelj, 1657 – Dunaj, 1745)
Antonius Angermeyer -
Giovanni Baglione (Rim, 1566–1644)
Marcantonio Bassetti (Verona, 1586–1630)
Fortunat Bergant (Mekinje, Kamnik, 1721 − Ljubljana, 1769)
Franc Berneker (Gradišče, Slovenj Gradec, 1874 − Ljubljana, 1932)
Giovanni Carlo Bevilacqua (Benetke, 1775–1849)
Gvidon Birolla (Trst, 1881 − Ljubljana, 1963)
Pieter Bolcman (Antwerpen?, ok. 1640 – ?)
Peter Breithut (Krems, 1869 − Mannheim, 1930)
Antonio Calza (Verona, 1653–1725)
Alexander Casteels (?, – Berlin, 1694)
Anton Cebej (Ajdovščina, 1722 – ?, po 1774)
Andrea Celesti (Benetke, 1637 – Toscolano, ok. 1712?)
Giovanni Crivelli (Milano, ok. 1690 – Parma, 1760?)
Gaetano Cusati (? – Neapelj, 1720)
Ladislao de Gauss (Budimpešta, 1901 – Trst, 1970)
Robert de Longe (Bruselj, 1646 – Piacenza, 1709)
Cornelis de Wael (Antwerpen, 1592 – Rim, 1667)
Embriachi -
Franz Ignaz Josef Flurer (Augsburg, 1688 – Gradec, 1742)
Luca Forte (Neapelj, 1600/1605 − pred 1670)
Lorenzo Gennari (Cento, 1595 – Rimini?, 1665/1672)
Josip Germ (Adlešiči, 1869 − Novo mesto, 1950)
Matteo Ghidoni (Padova ?, okoli 1626 – Padova, 1689)
Nicola Grassi (Formeaso di Zuglio, 1682 −Benetke, 1748)
Ivan Grohar (Sorica, 1867 − Ljubljana, 1911)
Johann Josef Karl Henrici (Swidnica, 1737 – Bozen, 1823)
Janez Andrej Herrlein (Kleinbarsdorf, 1738 – Ljubljana, 1817)
Rihard Jakopič (Ljubljana, 1869–1943)
Matija Jama (Ljubljana, 1872–1947)
Abraham Janssens (Antwerpen, 1573/75–1632)
Krištof Andrej Jelovšek (Ljubljana, 1729−1770)
Jacob Jordaens (Antwerpen, 1593–1678)
Jean Jouvenet (Rouen, 1644 – Pariz, 1717)
Anton Karinger (Ljubljana, 1829–1870)
Franc Kavčič/Caucig (Gorica, 1755 – Dunaj, 1828)
Ivo Kerdić (Davor, 1881 − Zagreb, 1953)
Fran Klemenčič (Ljubljana, 1880−1961)
Ivana Kobilca (Ljubljana, 1861–1926)
Matevž Langus (Kamna Gorica, 1792 – Ljubljana, 1855)
Godfried Maes (Antwerpen, 1649–1700)
Francesco Malacrea (Trst, 1813–1886)
Valentin Metzinger (Saint−Avold, 1699 − Ljubljana, 1759)
Celestin Mis (Hostokreja, Češka, 1863 − Ljubljana, 1918)
Mojster Janez (?) -
Mojster Trbojske Marije -
Pier Francesco Mola (Ticino, 1612 – Rim, 1666)
Monogramist MCL -
Pieter Mulier (Haarlem, 1637 – Milano, 1701)
Zoran Mušič (Bukovica pri Gorici, 1909 – Benetke, 2005)
Pietro Navarra -
Neznani avtor -
Giuseppe Nogari (Benetke, 1699–1763)
Antonio Paroli (Gorica, 1688–1768)
Marko Pernhart (Spodnje Medgorje, Žrelec, 1824 − Celovec, 1871)
Svetoslav Peruzzi (Lipe, 1881 − Split, 1936)
Jožef Petkovšek (Verd, 1861 − Studenec, Ljubljana, 1898)
Elda Piščanec (Trst, 1897 − Vine, Vojnik, 1967)
Mihael Pogačnik (deloval v 1. pol. 18. stol.)
Ivan Povirek (Križevska vas, Moravče, 1892 − Moravče, 1920)
Giuseppe Recco (Neapelj, 1634 – Alicante, 1695)
Alojzij Repič (Vrhpolje, 1866 – Ljubljana, 1941)
Johann Melchior Roos (Heidelberg, 1663 – Frankfurt, 1731)
Johann Michael Rottmayr (Laufen, 1654 – Dunaj, 1730)
Franz Schams (Dunaj, 1824–1883)
Martin Johann Schmidt (Grafenwörth, 1718 − Stein an der Donau, 1801)
Gerard Seghers (Antwerpen, 1591 – Antwerpen, 1651)
Georg Johann Seitz (Nürnberg?, 1810 − Dunaj, 1870)
Gino Severini (Cortona, 1883 – Pariz, 1966)
Matej Sternen (Verd, 1870 – Ljubljana, 1949)
Sebastian Stoskopff (Strasbourg, 1597 – Taunus, 1657)
Mihael Stroj (Ljubno, Radovljica, 1803 – Ljubljana, 1871)
Henrika Šantel (Gorica, 1874 – Ljubljana, 1940)
Janez Šubic (Poljane nad Škofjo Loko, 1850 – Kaiserlautern, 1889)
Jurij Šubic (Poljane nad Škofjo Loko, 1855 – Leipzig, 1890)
Tertulliano Tarroni (Bologna, 1711 – ?, po 1784)
Jožef Tominc (Gorica, 1790 – Gradišče nad Prvačino, 1866)
Jacob van Kerckhoven (Antwerpen, ok. 1637 – Benetke, po 1712)
Gillis van Valckenborch (Antwerpen, ok. 1570 – Frankfurt, 1622)
Ivan Vavpotič (Kamnik, 1877 – Ljubljana, 1943)
Herman Verelst (Haag, 1641/1642 − London, 1702)
Helena Vurnik (Dunaj, 1882 − Radovljica, 1962)
Ferdinand Wagner ml. (Passau, 1847 – München, 1927)
Ivan Zajec (Ljubljana, 1869−1952)
Ivan Žabota (Podgradje, Ljutomer, 1877 − Bratislava, 1939)
Peter Žmitek (Kropa, 1874 − Ljubljana, 1935)