Podoba Sv. Avguština je skupaj s še petimi Metzingerjevimi slikami krasila kapelo gradu Črni potok.
Metzinger je škofa in enega od štirih zahodnih cerkvenih očetov upodobil med pisanjem, ko je svetnika oblila nebeška svetloba, ki prihaja izza zavese z leve strani, in mu bo pomagala zapolniti prazne strani pred seboj. Oblečen je v imeniten brokatni pluvial z zlato obrobo in pripadajočo štolo, ki ju na svetnikovi glavi dopolnjuje ujemajoča se škofovska mitra. Celoten škofovski ornat zaokrožuje še škofovska palica z dragimi kamni, naslonjena ob steno. V desnici drži svoj atribut – plameneče srce – znak njegove globoke vere in ljubezni do boga.
Sv. Avguštin iz Hipona je bil mistik, filozof in teolog, njegovo najbolj znano delo pa je De civitate Dei(O božji državi). Častijo ga kot zavetnika teologov in tiskarjev. Za svojega zavetnika so si ga izbrali tudi pivovarji, kar je verjetno posledica Avguštinovega divjega življenja pred spreobrnitvijo v krščanstvo. Še danes varijo znamenito pivo po receptih avguštinskih menihov v Münchnu in Salzburgu.
V Metzingerjev cikel iz Črnega potoka spadajo še Sv. Gregor (NG S 1551), Sv. Ambrož(NG S 1552), Sv. Hieronim (NG S 1553), Sv. Janez Nepomuk(NG S 1555) in Sv. družina (NG S 1556). Enak obrazni tip svetnika je Metzinger ponovil na večji oltarni podobi na drugem desnem stranskem oltarju ž. c. sv. Trojice v Ljubljani.